
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Type | Mono |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 1 |
| Quiescent Current | 6.5 mA |
| Supply Type | Single |
| Nominal Supply Current | 6.5 mA |
| Output Power | 3 W |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 60 dB |
| Max Output Power | 3 W |
| Load Impedance | 3 Ω |
Stock: 4932
Distributors
pcbx
Unit Price$0.62678
Ext.Price$0.62678
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.62678 | $0.62678 |
| 10 | $0.50842 | $5.08420 |
| 25 | $0.46643 | $11.66075 |
| 50 | $0.42791 | $21.39550 |
| 100 | $0.39256 | $39.25600 |
| 300 | $0.35130 | $105.39000 |
| 500 | $0.31438 | $157.19000 |
| 1000 | $0.29595 | $295.95000 |
